zus-logo

Sprawdź wysokości składek ZUS na 2018 rok


Końcem poprzedniego roku opublikowano wysokość składek społecznych ZUS na 2018 rok, a niedawno podano również wysokość składek zdrowotnych. Ile będziemy płacić i ile odliczyć od dochodu? Sprawdź aktualne wysokości składek ZUS.

Od nowego roku zwiększyło się wynagrodzenie minimalne z 2000 zł na 2100zł. W związku z tym zwiększyła się podstawa do wyliczania składek i ich wysokości wzrosły o kilka procent. Zobaczcie jakie są oficjalne wysokości składek na bieżący rok.

Aktualne wysokości składek ZUS na 2018 rok:

Składki zdrowotne płacimy tej samej wysokości bez względu na mały czy duży ZUS. Odliczenia od przychodu również są na tym samym poziomie dla obu przypadków. Zatem jeśli chodzi o wysokości składki zdrowotnej na 2018 rok i wysokość jego odliczenia, wygląda to następująco:

Tabela o ID 2 nie istnieje.

Pamiętajcie też, że od stycznie wykonujemy do ZUSu tylko jeden przelew na sumę składek zdrowotnych i społecznych. Pieniądze przesyłamy na indywidualny dla każdego przedsiębiorcy numer konta. Można więc ustawić sobie w końcu zlecenie stałe z potwierdzeniem mailowym i co miesiąc ZUS będzie się płacił automatycznie. Więcej w innym moim wpisie tutaj.

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Kącik promocji!

Bank Millenium właśnie opublikował nową, genialną promocję!
1) Świetne konto oszczędnościowe 2.7% do aż 200.000zł!
2) Darmowe konto + karta po kupnie bułki i przelewie na 1000zł miesięcznie
3) 150zł bonusu po otwarciu.
Sam założyłem to konto, polecam serdecznie :) Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać mailem czy na fb.

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.