Kiedy zapłacić podatek dochodowy jeśli data wypada w weekend


W tym roku 20. dzień miesiąca wypada w weekend. Zatem kiedy zapłacić podatek dochodowy, aby nie narazić się fiskusowi? Jak to sprawdzić?

W tym miesiącu 20. dzień miesiąca – termin płatności podatku dochodowego (PIT) wypada w niedzielę. W listopadzie 25. dzień miesiąca – termin płatności podatku VAT – wypada w sobotę. Powinniśmy zatem zapłacić te podatki wcześniej, czy możemy z tym poczekać do kolejnego dnia roboczego?

Szukałem właśnie tej informacji na różnych stronach księgowych. Ale najlepszym źródłem wiedzy okazał się tn najprostszy i najpewniejszy, czyli kalendarz na stronie Ministerstwa Finansów dostępny pod LINKIEM TUTAJ. Dzięki niemu możemy sprawdzić, że jeśli termin płatności wypada w weekend (sobota, niedziela, święto), to mamy obowiązek płatności do następnego dnia roboczego po dniu wolnym, bez żadnych konsekwencji.

NEW: A co z nowym, jednorazowym Świętem Niepodległości 12 listopada 2018 roku, które wypada w poniedziałek? Święto to jest już zatwierdzone jako święto państwowe, więc w związku z tym wydłuża się ostateczny termin zapłaty składek ZUS. Przelew możemy więc wykonać nawet we wtorek 13 listopada 2018!

Nie musicie się zatem martwić o terminy, spokojnie można się rozliczyć i zrobić przelew dochodowego w weekend 🙂 A na przyszłość wiecie już, gdzie – w razie wątpliwości – sprawdzić aktualne terminy płatności podatku.

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.