MVP bazy danych i podsumowanie okresu


Z jednej strony mega skok, kilka ciekawych artykułów biznesowych, rosnące statystyki bloga i niesamowite zadowolenie. Z drugiej strony trochę mniej czasu na projekt poboczny, chociaż fajnie mi się w nim pracuje.

Czyli krótkie podsumowanie ostatnich tygodni, taki mały rachunek sumienia.

 

Zobaczcie również inne wpisy biznesowe!

Czy RSS nadal żyje? Zbiór kanałów RSS o programowaniu i nie tylko
Jak rozpocząć i kontynuować naukę JAVY – 10 świetnych źródeł materiałów do rozwoju zawodowego
Opłata środowiskowa dla programisty i lekarza – jeszcze czas do końca marca

Jak wybrać księgową – 15 rzeczy o które musisz zapytać księgową zanim ją zatrudnisz
Jak wybrać biuro wirtualne w 10 punktach czyli najlepsze cechy wirtualnego biura
Promocja na MyDevil – hosting JAVA, Django, Ruby i Node.JS za pół ceny!
Konkurs wakacyjny i dwa audiobooki do wygrania
Własna firma – co warto wiedzieć? 11 wskazówek
Kiedy nie warto kupować na firmę?

 

Co się udało

In plus mogę zaliczyć serię wpisów dotyczących własnej firmy. Kilkoro znajomych było akurat na etapie zakładania i przypuszczam, że mogło im to trochę pomóc 🙂 Ponadto mam wiele pomysłów na kolejne wpisy w tej kategorii i mam nadzieję, że kolejni nowi znajomi skorzystają z tej wiedzy. Szczególnie, że jeśli zaczynasz, to nie wiesz o wieeelu takich przypadkach – sam przez to przechodziłem.

Na plus zaliczam również konkurs, dzięki któremu dwie osoby wygrały audiobooki. Idealnie na długi majowy weekend, Isaacson byłby zadowolony 😉

Całkiem nieźle rozwija mi się eventSearch. Są jakieś postępy – nie tylko zresztą w tym projekcie, bo pracuję też nad innymi w tym stacku technologicznym. Done is better than perfect, ale z drugiej strony chciałbym dużo więcej czasu przeznaczyć na kodowanie eventSearcha. Może się to wkrótce zmieni.

Przełamuje lęki. Zaczynam udzielać się w komentarzach na innych blogach, czasem robię lekki marketing szeptany (ale raczej poza blogami programistycznymi), co daje pewne wyniki. Założyłem fanpage na facebooku do którego zapraszam. W sumie to nawet dostałem ofertę pracy ze startupu we Francji. Jeśli to tak dalej będzie wyglądać, to znaczy że warto było to robić!

Dużą motywacją są statystyki odwiedzin i posty innych osób z konkursu. Statystyki pokazują, że do wpisów biznesowych czasem zerka nawet 200-300 osób. Dla mnie to niewyobrażalna liczba, ale jeśli chociaż kilka z nich będzie zadowolonych, to już chyba dobrze:) Z drugiej strony w przypadku braku motywacji na pisanie posta zaglądam sobie na stronę postów uczestników i widzę nowe aktywności. Nie wypada czegoś nie napisać, gdy tak wiele osób dobrze się bawi 🙂 Jeszcze miesiąc, dwa, potem może jakaś przerwa. A może nie i wręcz przeciwnie, rozważę wyznaczenie pewnych celów biznesowych na trzech poziomach i ich rozwój #pdk ? Zobaczymy.

Co się nie udało

Nie zawsze udało się publikować regularnie w wyznaczone dni. Ale staram się zachować ciągłość, co również jest ważne. Ostatnio siedziałem tak po nocach przed obroną pracy dyplomowej 😀

Projekt rozwija się powoli. Bardzo powoli, aż zabawne, że tak fajnym narzędziem do szybkiego prototypowania piszę to tak wolno. Ale z drugiej strony nie mam jakiegoś definition of done, bawię się nim bardziej spontanicznie. Trzeba będzie podejść do tej zabawy poważniej.

 

Ej, to wpis techniczny!

No tak, faktycznie, chociaż po polsku 🙂 Postanowiłem wyznaczyć sobie za zadanie zrobienia klona crossweb’a i meetup’a razem wziętych. Na początek MVP, żeby była baza do doświadczeń. Potem będziemy dodawać kolejne funkcjonalności, zrobimy deployment na serwer i użyjemy kolejnych narzędzi. Szkic poniżej.

Marzy mi się, żeby zrobić wersję MVP i zrobić jej stress test wśród uczestników DSP2017. Muszę się zatem spieszyć 🙂

Dobrego weekendu!

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.