najlepsze konta firmowe

Wskazówki o czym należy pamiętać zarabiając na kontach firmowych!


Zarabianie na kontach firmowych jest łatwe, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zobaczcie sami o jakie kwestie chodzi!

 1) Nagroda to przychód!

Każda nagroda na koncie firmowym stanowi przychód firmy i musimy go zaksięgować. Sprowadza się to do dowodu wewnętrznego przychodowego i załączenia potwierdzenia przelewu przychodzącego z nagrodą na nasze konto firmowe. Nagrodą może być zarówno moneyback, nagroda od pośrednika (Bankier czy Agora), jak i sama comiesięczna nagroda od banku.

2) Brak nagrody w danym miesiącu

Każdy popełnia błędy – nawet banki. Zdarza się czasem, że ich automat źle zadziała i nie naliczy nam się dana nagroda. Albo zadeklarują przelew na połowę miesiąca, a wyślą go końcem. Bywa różnie, ale zawsze trzeba się pilnować i zerknąć raz w miesiącu czy nasza nagroda przyszła. Jeśli nie, śmiało zgłaszajcie reklamacje. W Aliorze często robią ręczny zwrot od razu przy złożeniu reklamacji, mBank zwykle po 10-14 dniach.
Ale nic nie ginie, w razie braku nagrody na koncie nie bójcie się zgłosić reklamacji! Przykładowo mBank ostatnio nie przelał mi dwukrotnie bonusu. Składałem dwie reklamacje i za drugim razem poczuli się na tyle głupio, że w ramach przeprosin podwoili mój bonus z racji ich błędu;) Nic nie ginie!

3) Aktualizacja CEIDG z nowym rachunkiem firmowym

Każdy rachunek firmowy musi być zgłoszony przez CEIDG (rozpropaguje się stamtąd do wszystkich urzędów). Aby to zrobić, należy zalogować się do CEIDG z użyciem profilu zaufanego, wybrać edycję danych firmowych i skasować/dodać rachunek firmowy. Bardzo proste i krótkie zadanie

4) Konto nie musi być na zawsze

Nie bójcie się zmiany konta. W niektórych bankach po jakimś czasie konto firmowe wymaga miesięcznej opłaty, której nie można znieść (np 20-25 zł w mBanku jakiś czas temu). Warto wtedy zastanowić się nad zamknięciem takiego konta, zrobieniem aktualizacji w CEIDG i przeniesieniem się gdzieś indziej. Jeszcze rok temu bałem się zakładać konto firmowe w mBanku, bo nie dało się znieść opłaty po roku czy dwóch i nie wiedziałem jak powiadamiać urzędy o zmianie konta. Dziś mnie to bawi. To na prawdę proste, nie ma się czego bać 🙂

5) Ile można mieć kont firmowych?

Nie ma limitu, można posiadać kilka kont firmowych jeśli się to opłaca. Można też nie mieć żadnego i podać konto osobiste, z którego będziemy opłacać ZUS i podatki. Jedynie trzeba dodać każde z nich przez CEIDG do systemu.

6) Czym jest przelew złotówkowy?

W niektórych bankach można potwierdzić chęć założenia rachunku poprzez wysłanie przelewu o jakiejś kwocie z innego swojego konta bankowego. To drugie – inne konto musi być założone fizycznie w placówce banku, dane klienta dla tego konta muszą się zgadzać (imię i nazwisko, czasem chyba też adresy) z danymi na zakładanym koncie. Czasem wykorzystywany jest w tym celu przelew przez bramkę płatniczą. Jest to szybka i bezbolesna metoda:)

7) Czy można zamknąć konto bez opłat?

Niedawno serwis bankier.pl opublikował artykuł, w którym wymienił banki pobierające opłaty za zamknięcie konta – ale w pewnych warunkach. Zgodnie z artykułem BPS pobiera opłatę jeśli zamykamy w ciągu pierwszych 30 dni, w PKO BP musimy mieć konto minimum 3 miesiące przed zamknięciem, Raiffeisen Polbank wymaga minimum 6 miesięcy prowadzenia konta, a Getin Bank nawet roku. Pozostałe banki raczej nie robią takich niespodzianek, ale dobrze jest wiedzieć, że  coś takiego ma miejsce jeśli planujecie zamknąć konto w ciągu pierwszego kwartału.

 

Jeśli powyższe kwestie Was zainteresowały, to zerknijcie do mojego subiektywnego rankingu kont firmowych. Prześwietlam tam wybrane oferty, to ile można na nich zarobić i jakie warunki musimy spełnić. Gorąco zapraszam, stopniowo będę tam dodawał kolejne banki warte uwagi 🙂 POKAŻ MI PRZEŚWIETLONE BANKI!

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Zobacz mój kurs online!

mistrz cv okladka

https://mistrzcv.pl/

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.