Wyzwanie 30 dni #next10 29/30 – Restauracje do odwiedzenia w Krakowie


Sushi, włoska kuchnia, czy może indyjska? Jakie są świetne restauracje do odwiedzenia w Krakowie? Mam swoją subiektywną listę!

Cześć! Skoro tu trafiłeś, to musiałeś zauważyć wpis pod vlogiem Mirka Burnejko, w moim RSSie albo w podsumowaniu na jvm-bloggers (świetnym agregatorze aktualnie prowadzonych javowych blogów). Mirek w którymś z ostatnich vlogów rzucił w eter pomysł trenowania swojej wytrwałości za pomocą regularnych 30 kolejnych dni robienia czegoś twórczego. Znalazłem go w pewną środę w południe, bo zaskoczyły mnie komentarze pod którymś z  jego blogów. I po nitce do kłębka dowiedziałem się o co chodzi.

Postanowiłem zatem uzupełnić swój backlog życiowy. Nie raz miałem problem do jakiej knajpy wyjść na niedzielny obiad, co obejrzeć w piątkowy wieczór albo jaki temat opisać  na blogu. Niby pomysłów mamy dużo, ale w pewnym momencie możemy poczuć na własnej efekt skórze klęski urodzaju. Fajnie jest spisać pewne rzeczy, choćby żeby podzielić się nimi ze znajomymi, zamiast zanudzać o tym kolejny raz podczas kawy 🙂

Zawsze mieliśmy z Jolą problem z wyborem restauracji. Zarówno do zamówienia czegoś do domu, jak i czegoś lepszego od czasu do czasu w wolny weekend. Jedna się przejadła (ileż można jeść żeberka i kurczaka w suszonych pomidorach w Trattorii Pergamin, choć są przepyszne!), inna jest za daleko, nie ma parkingu, tramwajem zejdzie masa czasu na dojazd,  a w sumie nie wiadomo gdzie iść. No to już wiadomo 🙂

Macie jakieś swoje ulubione knajpy na niedzielny obiad? Może jakieś,  o których mówili Wam znajomi z pracy i zbieracie się tam już długo? Dajcie znać poniżej, tylko dopiszcie proszę miasto. Postaram się odwiedzić!

NEXT#10 RESTAURACJE DO ODWIEDZENIA W KRAKOWIE

  1. Boscaiola / ul. Szewska 10
  2. Restauracja Miodova / Szeroka 3
  3. Pod Aniołem / Grodzka 10
  4. Restauracja Bombonierka / Beera Meiselsa 24
  5. Amarylis / ul. Józefa Dietla 60
  6. Kompania Kuflowa / ul. Św. Gertrudy 26-29 
  7. Ristorante Sant’Antioco / Mikolajska 30 
  8. India Masala / Maly Rynek 2 
  9. Youmiko Sushi / Józefa 2 
  10. Cafe Camelot / ul. Sw. Tomasza 17

Obrazek znalazłem na stronie organizacji http://next10.org/ , mam nadzieję że nie będą mieć nic przeciwko użyczenia ich pięknego logo.

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.