Kiedy zapłacić podatek dochodowy jeśli data wypada w weekend


W tym roku 20. dzień miesiąca wypada w weekend. Zatem kiedy zapłacić podatek dochodowy, aby nie narazić się fiskusowi? Jak to sprawdzić?

W tym miesiącu 20. dzień miesiąca – termin płatności podatku dochodowego (PIT) wypada w niedzielę. W listopadzie 25. dzień miesiąca – termin płatności podatku VAT – wypada w sobotę. Powinniśmy zatem zapłacić te podatki wcześniej, czy możemy z tym poczekać do kolejnego dnia roboczego?

Szukałem właśnie tej informacji na różnych stronach księgowych. Ale najlepszym źródłem wiedzy okazał się tn najprostszy i najpewniejszy, czyli kalendarz na stronie Ministerstwa Finansów dostępny pod LINKIEM TUTAJ. Dzięki niemu możemy sprawdzić, że jeśli termin płatności wypada w weekend (sobota, niedziela, święto), to mamy obowiązek płatności do następnego dnia roboczego po dniu wolnym, bez żadnych konsekwencji.

NEW: A co z nowym, jednorazowym Świętem Niepodległości 12 listopada 2018 roku, które wypada w poniedziałek? Święto to jest już zatwierdzone jako święto państwowe, więc w związku z tym wydłuża się ostateczny termin zapłaty składek ZUS. Przelew możemy więc wykonać nawet we wtorek 13 listopada 2018!

Nie musicie się zatem martwić o terminy, spokojnie można się rozliczyć i zrobić przelew dochodowego w weekend 🙂 A na przyszłość wiecie już, gdzie – w razie wątpliwości – sprawdzić aktualne terminy płatności podatku.

 

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.