#KSIĄŻKIDOBRZANA – BIZNES W NIGERII CZYLI “GONIĄC CZARNE JEDNOROŻCE”


Tajniki biznesu hotelowego w Nigerii i historia niczym z Hollywood. W cyklu #KsiążkiDobrzana dziś Marek Zmysłowski i “Goniąc czarne jednorożce”.

Cześć! Witajcie w nowej serii, gdzie będę dzielił się z Wami interesującymi książkami z pogranicza programowania, biznesu, startupów i rozwoju osobistego. Czyli dokładnie to, co na bieżąco czytam bądź słucham.

Dziś chciałem Was zachęcić do wciągnięcia się w historię Marka Zmysłowskiego, który podbijał świat ze swoim jawampokażyzmem 😉 Książka “Goniąc czarne jednorożce” jest właściwie autobiografią i zapisem kilku ubiegłych lat jego pracy w biznesie.

goniac-czarne-jednorozce

Wszystko zaczyna się od opowieści z pracy jako doradca finansowy w pewnej polskiej firmie, której już chyba nie ma na rynku. Tu mamy wspólne korzenie, bo sam też kiedyś próbowałem tam swoich sił 😉 Dało mi to świetną zajawkę i otworzyło oczy na kilka zagadnień ekonomicznych i sposoby oszczędzania. Tak czy inaczej było warto i zostawiło mi coś po sobie.

Następnie Marek opisuje swoje historie z krajowymi biznesami, które – trzeba mu przyznać – miały w sobie to coś! Pokazuje swoją walkę do końca o projekty nad którymi pracował, sposoby rozwiązywania problemów i wiele więcej. Jego odwaga i umiejętności dość szybko procentują, wraz z propozycją rozwijania hotelowego biznesu w Afryce. I tu zaczyna się kolejna niesamowita część książki!

jovago logo

Marek opisał bardzo dosadnie jak wygląda robienie biznesu w Afryce. Czytając (bądź słuchając świetnie nagranego audiobooka) kolejne karty książki wciagniecie się coraz bardziej w nigeryjskie klimaty. Poznacie ich podejście do biznesu, dowiecie się jak wygląda życie i praca w Nigerii. Zobaczycie wiele błędów, które może popełnić CEO firmy i poznacie ich konsekwencje. Autor postara się wyciągnąć z nich wnioski, ale czy się z nimi zgodzicie? To już zależy od Was.

Moim zdaniem książka jest naprawdę niesamowita. Strasznie się w nią wciągnąłem, słuchając o nigeryjskiej korupcji i sposobie rozwijania kolejnych firm. Jeśli uważasz, że w Afryce nie ma internetu i telefonów, to książka tym bardziej Cię zaskoczy. A gdybyś chciał poznać podejście do budowania i skalowania biznesów internetowych podpatrując praktyka, to też warto zainwestować czas i przeczytać tę książkę. Albo przesłuchać audiobooka na Audiotece bądź w aplikacji EmpikGo. Polecam!

Abecadło przedsiębiorcy
Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.