#KsiążkiDobrzana – Biznes w Nigerii czyli “Goniąc czarne jednorożce”


Tajniki biznesu hotelowego w Nigerii i historia niczym z Hollywood. W cyklu #KsiążkiDobrzana dziś Marek Zmysłowski i “Goniąc czarne jednorożce”.

Cześć! Witajcie w nowej serii, gdzie będę dzielił się z Wami interesującymi książkami z pogranicza programowania, biznesu, startupów i rozwoju osobistego. Czyli dokładnie to, co na bieżąco czytam bądź słucham.

Dziś chciałem Was zachęcić do wciągnięcia się w historię Marka Zmysłowskiego, który podbijał świat ze swoim jawampokażyzmem 😉 Książka “Goniąc czarne jednorożce” jest właściwie autobiografią i zapisem kilku ubiegłych lat jego pracy w biznesie.

goniac-czarne-jednorozce

Wszystko zaczyna się od opowieści z pracy jako doradca finansowy w pewnej polskiej firmie, której już chyba nie ma na rynku. Tu mamy wspólne korzenie, bo sam też kiedyś próbowałem tam swoich sił 😉 Dało mi to świetną zajawkę i otworzyło oczy na kilka zagadnień ekonomicznych i sposoby oszczędzania. Tak czy inaczej było warto i zostawiło mi coś po sobie.

Następnie Marek opisuje swoje historie z krajowymi biznesami, które – trzeba mu przyznać – miały w sobie to coś! Pokazuje swoją walkę do końca o projekty nad którymi pracował, sposoby rozwiązywania problemów i wiele więcej. Jego odwaga i umiejętności dość szybko procentują, wraz z propozycją rozwijania hotelowego biznesu w Afryce. I tu zaczyna się kolejna niesamowita część książki!

jovago logo

Marek opisał bardzo dosadnie jak wygląda robienie biznesu w Afryce. Czytając (bądź słuchając świetnie nagranego audiobooka) kolejne karty książki wciagniecie się coraz bardziej w nigeryjskie klimaty. Poznacie ich podejście do biznesu, dowiecie się jak wygląda życie i praca w Nigerii. Zobaczycie wiele błędów, które może popełnić CEO firmy i poznacie ich konsekwencje. Autor postara się wyciągnąć z nich wnioski, ale czy się z nimi zgodzicie? To już zależy od Was.

Moim zdaniem książka jest naprawdę niesamowita. Strasznie się w nią wciągnąłem, słuchając o nigeryjskiej korupcji i sposobie rozwijania kolejnych firm. Jeśli uważasz, że w Afryce nie ma internetu i telefonów, to książka tym bardziej Cię zaskoczy. A gdybyś chciał poznać podejście do budowania i skalowania biznesów internetowych podpatrując praktyka, to też warto zainwestować czas i przeczytać tę książkę. Albo przesłuchać audiobooka na Audiotece bądź w aplikacji EmpikGo. Polecam!

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Zobacz mój kurs online!

mistrz cv okladka

https://mistrzcv.pl/

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.