Roadmapa projektu EventSearch


Przyszedł czas na rozpisanie projektu na mniejsze fragmenty. W najbliższym czasie na blogu będę publikował kolejne etapy tworzenia małego rozruchowego projektu o roboczej nazwie EventSearch.

EventSearch w swoim założeniu ma umożliwiać gromadzenie informacji o szkoleniach, konferencjach, konkursach i seminariach branżowych. Będzie przechowywał podstawowe informacje dla użytkownika, pozwoli zapisać się na dane wydarzenie, a następnie będzie przypominał o terminach np. płatności za kurs bądź wysyłki streszczenia na seminarium. Jeśli dobrze pójdzie, to będzie można śledzić również wydarzenia, na których spotkamy obserwowane osoby bądź znajomych.

Pod względem technologicznym (mięsko) będziemy korzystać ze Springa MVC w backendzie. Będę chciał zdradzić Intellij Ideę na rzecz Eclipse’a i kilku jego pluginów, jak Telosys Tools umożliwiające wygenerowanie podstawowego szkieletu aplikacji. Prawdopodobnie zostanę przy Spring Data JPA zostawiając przez jakiś czas Hibernate’a. Co do frontu nie będzie na razie fajerwerków, chcę zająć się rozwojem silnika aplikacji, a o estetykę zadbać dużo później. W tym projekcie chcę mocno przetestować moduły Springa z rodziny http://spring.io/projects.

Czego możecie się spodziewać w najbliższym czasie? Wypisałem sobie pewne zagadnienia, które chciałbym w swoim czasie poruszyć w aplikacji. Będą to między innymi następujące tematy:
– budowa podstawowego CRUDa w Springu;
– serwisy oparte na generykach, dziedziczenie z bazowego dla każdego dao;
– obsługa bazy danych poprzez Spring Data;
– faker dla wypełnienia danymi;
– autoryzacja i autentykacja użytkownika przez Spring Security;
– wykonywanie zadań w tle za pomocą odpowiedniej metody (dodanie quartza, spring timera i co tam jeszcze znajdę interesującego, ich porównanie);
– dostosowanie istniejącego darmowego szablonu do projektu, niech będzie ładnie;
– wysyłka maili i html, ładna zawartość;
– przygotowanie i publikacja aplikacji w internecie na jakimś darmowym serwerze, np Amazon
– wykorzystanie Facebook API z Spring Social do dodawania wydarzeń w EventSearchu z wydarzeń na Facebooku;
– ładne wyświetlanie lokalizacji na mapie z Google Maps API;
– wyświetlanie podobnych wydarzeń, eventy które mogą Cię zainteresować, tagi które mogą Cię zainteresować, prawdopodobnie ElasticSearch

Kod projektu będzie na githubie, do śledzenia którego już teraz zapraszam!

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

2 komentarze

 • buli
  1 marca 2017 at 22:05

  Może z tego wyjść całkiem ciekawe narzędzie. Co prawda istnieją już konkurencyjne serwisy mające niezłą bazę informacji, ale myślę, że nadal można je przebić w użyteczności.

  Na przykład zawsze da się lepiej filtrować wydarzenia które nas interesują od tych poza obszarem zainteresowań, podsuwać rzeczy które są dla nas fajne, zrobić mega praktyczny UI 🙂

  Powodzenia!

  • Paweł Dobrzański
   pawel
   2 marca 2017 at 14:06

   Dzięki za wizytę i zapraszam wkrótce 🙂

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.