Moje top aplikacje na androida


Z jakich aplikacji na androida korzystacie najczęściej? Postanowiłem spisać swój zestaw must-have, może akurat komuś się przyda. A może polecicie mi coś wartego uwagi?

Zapraszam do zestawienia! Na początku mała uwaga, lista będzie od – moim zdaniem – najmniej znanych do najpopularniejszych. Pomijam aplikacje bankowe. Może zwrócę Waszą uwagę na coś przydatnego 🙂

1. Podcast Addict

Całkiem przyjemna i ładna aplikacja do odsłuchiwania podcastów. Można wyszukiwać podcasty w serwisie iTunes, albo dodawać swoje źródła z RSSa, youtube czy innych miejsc.

Automatycznie przypomina i przesyła listy nowych podcastów, pozwala na przyspieszanie podczas odsłuchu (słucham zwykle minimum na 1.2x przyspieszeniu), jak również pobieranie podcastów offline do odsłuchu kiedyś w drodze.

2. Audipo:Audio Speed Changer

Dla mnie to główny odtwarzacz audiobooków z mp3. Szukałem czegoś małego, co będzie w stanie przyspieszyć słuchanie i zostałem przy tej aplikacji. Może nie jest najpiękniejsza, ale swoje zadania spełnia:)

3.  FTPServer

Padły mi ostatnio porty USB w laptopie i nie mogłem zgrać danych z pamięci telefonu. Więc żeby nie bawić się w wymianę karty pamięci, to zainstalowałem sobie server ftp 🙂 Zrobiłem sobie ikonkę na pulpicie komputera i po dwukliku mam dostęp do mojej karty pamięci. W aplikacji ustawia się dane użytkownika, porty do komunikacji i dozwolone sieci po których wędrują dane (np tylko domowe wifi).

P.S. Możecie ustawić sobie w aplikacji docelowy folder:
/storage/emulated/0

A jeśli chcecie zrobić sobie na pulpicie ikonkę ze skrótem do zasobu na ftp,  to adres zasobu powinien wyglądać następująco:

C:\Windows\explorer.exe "ftp://USERNAME:PASSWORD@IP_ADDRESS:PORT_NUMBER"

np. C:\Windows\explorer.exe „ftp://user:password@192.168.0.2:1234″

4. Stocard – Karty Lojalnościowe

Ile kart lojalnościowych nosicie przy sobie? Tesco, Orlen, Empik, kilka innych i portfel pęka. A gdyby tak wszystkie kody pododawać do jednego archiwum? Witamy w Stocard!

5. Vocabulary Builder

Nauka słówek z angielskiego pod egzaminy GRE, SAT i TOEFL. Każdy egzamin podzielony jest na kilka poziomów (basic, advanced), te znowu dzielą się na kolejne poziomy różniące się ilością słów. Co najprzyjemniejsze, aplikacja umożliwia tryb turnieju dwuosobowego z inną osobą na danym poziomie. Można się pouczyć przy jednoczesnej rywalizacji z kolegami z Ameryki Południowej. Polecam!

6. Feedly

Co można robić w tramwaju, jeśli nie zrobić prasówkę z RSSa? Feedly zawsze mile widziane 🙂

7. Pocket

Świetna aplikacja do przechowywania artykułów. Twórcy napisali również pluginy pocketa do przeglądarek, dzięki którym można sobie zapisać coś do przeczytania na potem albo do zachomikowania w archiwum.
Co więcej, wszystkie wpisy są od razu zapisywane offline. Można więc przygotować sobie kilka artykułów offline i później czytaj je w podróży, gdy musimy być offline i włączyć tryb samolotowy 😉

8. Jakdojade: rozkłady jazdy MPK

Aplikacja dla której musiałem zrezygnować kilka lat temu z mojej Nokii E52. Aktualne rozkłady jazdy w kilku miastach, wyszukiwarka połączeń, mapa przystanków. Ciekawy jestem średnio ile osób dziennie korzysta z niej jadąc do pracy?

9. SkyCash

W jednym miejscu mogę kupić zarówno bilety na komunikację miejską, jak i bilet parkingowy. Nie tylko w Krakowie, ale też w wielu innych miastach. Do tego doładowania telefonu, opcja kupna biletów na kolej i do multikina. Jak na jedną aplikację posiada niesamowite możliwości.

10. Yanosik

Opis ze sklepu play oddaje doskonale istotę Yanosika:
Informuj i bądź informowany o aktualnej sytuacji na drodze. Korzystając z aplikacji dowiesz się o zbliżaniu się do kontroli prędkości, utrudnień czy fotoradarów. Yanosik to najskuteczniejszy system ostrzegania dla kierowców, który łączy w sobie funkcje legalnego antyradaru, nawigacji online i wideorejestratora.

 

11. TypeApp + Aquamail

Moje dwa klienty pocztowe, z których korzystam na bieżąco. TypeApp jest całkiem przyjemny, darmowy i powoli się na niego przesiadam. Ale Aquamail ma genialne ustawienia czasowe synchronizacji skrzynek pocztowych.

Znacie jakiś darmowy klient pocztowy, gdzie mogę ustawiać per skrzynka co ile ma następować synchronizacja? Z jakich jeszcze aplikacji głównie korzystacie? Dajcie proszę znać, chętnie sprawdzę coś polecanego 😉

 

Grafika: https://www.flickr.com/photos/rbulmahn/6180104944

 

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.