Wyzwanie 30 dni #next10 16/30 – Pomysły na aplikacje do nauki programowania


Po co tracić czas na wybór kolejnych zadań, skoro można je wcześniej zdefiniować. Dziś kilka cennych pomysłów dla aplikacje do nauki programowania. Już więcej nie powiesz, że nie masz pomysłu i nie wiesz jak się nauczyć nowego języka 🙂

Cześć! Skoro tu trafiłeś, to musiałeś zauważyć wpis pod vlogiem Mirka Burnejko, w moim RSSie albo w podsumowaniu na jvm-bloggers (świetnym agregatorze aktualnie prowadzonych javowych blogów). Mirek w którymś z ostatnich vlogów rzucił w eter pomysł trenowania swojej wytrwałości za pomocą regularnych 30 kolejnych dni robienia czegoś twórczego. Znalazłem go w pewną środę w południe, bo zaskoczyły mnie komentarze pod którymś z  jego blogów. I po nitce do kłębka dowiedziałem się o co chodzi.

Postanowiłem zatem uzupełnić swój backlog życiowy. Nie raz miałem problem do jakiej knajpy wyjść na niedzielny obiad, co obejrzeć w piątkowy wieczór albo jaki temat opisać  na blogu. Niby pomysłów mamy dużo, ale w pewnym momencie możemy poczuć na własnej efekt skórze klęski urodzaju. Fajnie jest spisać pewne rzeczy, choćby żeby podzielić się nimi ze znajomymi, zamiast zanudzać o tym kolejny raz podczas kawy 🙂

Dziś walczymy z prokrastynacją! Nie wiesz jak nauczyć się nowego języka czy frameworka, bo nie masz pomysłu na aplikację, gdzie zastosujesz nową wiedzę? No to już masz 10 kolejnych pomysłów na aplikacje do nauki programowania.  Gdy pet project ze springa to za mało, wkraczam ja ze swoimi pomysłami. Może któryś Ci się spodoba i dzięki temu zostaniesz #programista15k ? 🙂

#NEXT10 POMYSŁY NA APLIKACJE DO NAUKI PROGRAMOWANIA

  1. Kalkulator przeliczający na żywo wartości wg jakiegoś algorytmu, np wg tabelki https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Childa-Pugha (angular, react)
  2. Mapa bankomatow (google maps, backend)
  3. System do inwentaryzacji dla firmy: lista przedmiotów, kto kiedy wynajmuje, czy jest wolny, jaka jest ich wartość, raporty w pdfie (spring/primefaces, hibernate i mocno optymalizacja zapytań, paginacja w hibernacie)
  4. Płytoteka: lista CD, wyszukiwanie po zespole czy piosence, rekomendacje bazujące na gatunku muzyki (elasticsearch)
  5. Push powiadomienia o stanie smogu w danym mieście (REST API, JSON, prosta aplikacja mobilna) http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/content/api
  6. Layout strony dla firmy testującej stan techniczny auta przed kupnem przez klienta (bootstrap, html, css)
  7. Aplikacja wczytująca wyciągi z rachunków bankowych i przypisująca transakcje do zadanych kategorii (analiza kodu mmc, statystyka, wykresy, baza danych w aplikacji standalone)
  8. Wyszukiwanie nowych filmików na youtube na zadany temat (youtube api)
  9. Quiz na zadane tematy (aplikacja mobilna)
  10. Aplikacja (crawer) informująca mailowo o wystąpieniu nowej darmowej książki z zadanej tematyki na stronie https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning (jsoup, python)

Ostatni pomysł to mój faworyt 🙂 Masz jakiś swój pet project? Daj znać w komentarzu!

Obrazek znalazłem na stronie organizacji http://next10.org/ , mam nadzieję że nie będą mieć nic przeciwko użyczenia ich pięknego logo.

 

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.