Moje top aplikacje na androida


Z jakich aplikacji na androida korzystacie najczęściej? Postanowiłem spisać swój zestaw must-have, może akurat komuś się przyda. A może polecicie mi coś wartego uwagi?

Zapraszam do zestawienia! Na początku mała uwaga, lista będzie od – moim zdaniem – najmniej znanych do najpopularniejszych. Pomijam aplikacje bankowe. Może zwrócę Waszą uwagę na coś przydatnego 🙂

1. Podcast Addict

Całkiem przyjemna i ładna aplikacja do odsłuchiwania podcastów. Można wyszukiwać podcasty w serwisie iTunes, albo dodawać swoje źródła z RSSa, youtube czy innych miejsc.

Automatycznie przypomina i przesyła listy nowych podcastów, pozwala na przyspieszanie podczas odsłuchu (słucham zwykle minimum na 1.2x przyspieszeniu), jak również pobieranie podcastów offline do odsłuchu kiedyś w drodze.

2. Audipo:Audio Speed Changer

Dla mnie to główny odtwarzacz audiobooków z mp3. Szukałem czegoś małego, co będzie w stanie przyspieszyć słuchanie i zostałem przy tej aplikacji. Może nie jest najpiękniejsza, ale swoje zadania spełnia:)

3.  FTPServer

Padły mi ostatnio porty USB w laptopie i nie mogłem zgrać danych z pamięci telefonu. Więc żeby nie bawić się w wymianę karty pamięci, to zainstalowałem sobie server ftp 🙂 Zrobiłem sobie ikonkę na pulpicie komputera i po dwukliku mam dostęp do mojej karty pamięci. W aplikacji ustawia się dane użytkownika, porty do komunikacji i dozwolone sieci po których wędrują dane (np tylko domowe wifi).

P.S. Możecie ustawić sobie w aplikacji docelowy folder:
/storage/emulated/0

A jeśli chcecie zrobić sobie na pulpicie ikonkę ze skrótem do zasobu na ftp,  to adres zasobu powinien wyglądać następująco:

np. C:\Windows\explorer.exe “ftp://user:password@192.168.0.2:1234″

4. Stocard – Karty Lojalnościowe

Ile kart lojalnościowych nosicie przy sobie? Tesco, Orlen, Empik, kilka innych i portfel pęka. A gdyby tak wszystkie kody pododawać do jednego archiwum? Witamy w Stocard!

5. Vocabulary Builder

Nauka słówek z angielskiego pod egzaminy GRE, SAT i TOEFL. Każdy egzamin podzielony jest na kilka poziomów (basic, advanced), te znowu dzielą się na kolejne poziomy różniące się ilością słów. Co najprzyjemniejsze, aplikacja umożliwia tryb turnieju dwuosobowego z inną osobą na danym poziomie. Można się pouczyć przy jednoczesnej rywalizacji z kolegami z Ameryki Południowej. Polecam!

6. Feedly

Co można robić w tramwaju, jeśli nie zrobić prasówkę z RSSa? Feedly zawsze mile widziane 🙂

7. Pocket

Świetna aplikacja do przechowywania artykułów. Twórcy napisali również pluginy pocketa do przeglądarek, dzięki którym można sobie zapisać coś do przeczytania na potem albo do zachomikowania w archiwum.
Co więcej, wszystkie wpisy są od razu zapisywane offline. Można więc przygotować sobie kilka artykułów offline i później czytaj je w podróży, gdy musimy być offline i włączyć tryb samolotowy 😉

8. Jakdojade: rozkłady jazdy MPK

Aplikacja dla której musiałem zrezygnować kilka lat temu z mojej Nokii E52. Aktualne rozkłady jazdy w kilku miastach, wyszukiwarka połączeń, mapa przystanków. Ciekawy jestem średnio ile osób dziennie korzysta z niej jadąc do pracy?

9. SkyCash

W jednym miejscu mogę kupić zarówno bilety na komunikację miejską, jak i bilet parkingowy. Nie tylko w Krakowie, ale też w wielu innych miastach. Do tego doładowania telefonu, opcja kupna biletów na kolej i do multikina. Jak na jedną aplikację posiada niesamowite możliwości.

10. Yanosik

Opis ze sklepu play oddaje doskonale istotę Yanosika:
Informuj i bądź informowany o aktualnej sytuacji na drodze. Korzystając z aplikacji dowiesz się o zbliżaniu się do kontroli prędkości, utrudnień czy fotoradarów. Yanosik to najskuteczniejszy system ostrzegania dla kierowców, który łączy w sobie funkcje legalnego antyradaru, nawigacji online i wideorejestratora.

 

11. TypeApp + Aquamail

Moje dwa klienty pocztowe, z których korzystam na bieżąco. TypeApp jest całkiem przyjemny, darmowy i powoli się na niego przesiadam. Ale Aquamail ma genialne ustawienia czasowe synchronizacji skrzynek pocztowych.

Znacie jakiś darmowy klient pocztowy, gdzie mogę ustawiać per skrzynka co ile ma następować synchronizacja? Z jakich jeszcze aplikacji głównie korzystacie? Dajcie proszę znać, chętnie sprawdzę coś polecanego 😉

 

Grafika: https://www.flickr.com/photos/rbulmahn/6180104944

 

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

Więcej niż na blogu

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Dołącz do newslettera!

Najpopularniejsze posty

Kącik promocji!

Udemy.com Home page 125x125

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.