Indywidualny numer konta w ZUS – zobacz co oznacza i nie daj się oszukać!


ZUS wprowadził właśnie indywidualny numer konta dla każdego przedsiębiorcy opłacającego składki. Zobacz co oznacza i nie daj się oszukać wyłudzeniom!

Od początku 2018 roku nie musimy już robić dwóch bądź czterech przelewów do ZUSu każdego miesiąca. W końcu ZUS dla każdego zarejestrowanego przedsiębiorcy przygotował indywidualne konto, na które należy wpłacać składki jednym przelewem.

Spis treści

Jak sprawdzić numer konta?

Numery kont przesłał fizycznie pocztą, ale również wystawił stronę pozwalającą podejrzeć swój numer konta. Wspomniana strona ma następujący adres: https://www.eskladka.pl/

Podajemy na niej swój NIP,  a następnie uwierzytelniamy się jedną z danych: PESEL,  dowód osobisty, bądź inne. W zasadzie można też podać imię i nazwisko … czyżby to mogła być zachęta do prób wyłudzenia i fałszywych listów z nowymi krajowymi rejestrami złodziei i nagabywaczy? Oby nie, ale i tak się pilnujcie.

zus-sprawdz-numer

Co ciekawe, ktoś zaczął igrać z życiem i wyłączył ją dziś wieczorem na jakiś czas. Też trafiliście na maintenance dwa dni przed deadlinem – terminem pierwszych płatności składek? 😀

zus-down

Jak wykonać przelew?

Jeśli robimy przelew do ZUSu – bez względu czy z konta firmowego czy indywidualnego),  to wykonujemy zwykły przelew krajowy pod zadany numer. Tytuł przelewu jest bez znaczenia, bo ZUS będzie sobie z tego subkonta pobierał daną kwotę automatem.

Nie daj się oszukać!

Przypominam, że każdy numer ma określoną strukturę. Po dwóch pierwszych cyfrach kontrolnych znajduje się stały numer ZUS 60000002026, który będzie identyfikował jednoznacznie naszego odbiorcę 🙂 Następnie mamy 3-cyfrową liczbę uzupełniającą i na samym końcu ciągu cyfr znajdziemy swój NIP!

struktura numeru rachunku składkowego

Sprawdźcie więc przed dodaniem numeru, czy na pewno widzicie NIP na końcu i stały numer ZUSu (6 zera 2026) w początkowej części.

Polecenie zapłaty?

Zapominalscy otrzymali właśnie idealnie rozwiązanie odciążające ich umysł. Możecie przecież ustawić polecenie zapłaty z potwierdzeniem przychodzącym na maila i już więcej nie będzieci musieli robić przelewów do ZUSu – zrobią się same:) P.S. Poczekajcie z automatem do lutego (płatność za styczeń), bo zmieni się wysokość  składek społecznych.

Można również skorzystać z płatności automatycznej poprzez interfejsy biur rachunkowych. inFakt udostępnił przed końcem roku możliwość płatności za ZUS, PIT i VAT przez ich stronę. Gdybyście szukali w nowym roku darmowego systemu do księgowości online, to właśnie uruchomili taki darmowy pakiet, poczytajcie sami!

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.