zus-logo

Sprawdź wysokości składki ZUS na 2018 rok


Końcem poprzedniego roku opublikowano wysokość składek społecznych ZUS na 2018 rok, a niedawno podano również wysokość składek zdrowotnych. Ile będziemy płacić i ile odliczyć od dochodu? Aktualna tabela dla składki ZUS 2018.

Od nowego roku zwiększyło się wynagrodzenie minimalne z 2000 zł na 2100zł. W związku z tym zwiększyła się podstawa do wyliczania składek i ich wysokości wzrosły o kilka procent. Zobaczcie jakie są oficjalne wysokości składek na bieżący rok.

Składki zdrowotne płacimy tej samej wysokości bez względu na mały czy duży ZUS. Odliczenia od przychodu również są na tym samym poziomie dla obu przypadków. Zatem jeśli chodzi o wysokości składki zdrowotnej na 2018 rok i wysokość jego odliczenia, wygląda to następująco:

(Aktualne wysokości składek ZUS na 2018 rok)

Pamiętajcie też, że od stycznie wykonujemy do ZUSu tylko jeden przelew na sumę składek zdrowotnych i społecznych. Pieniądze przesyłamy na indywidualny dla każdego przedsiębiorcy numer konta. Można więc ustawić sobie w końcu zlecenie stałe z potwierdzeniem mailowym i co miesiąc ZUS będzie się płacił automatycznie. Więcej w innym moim wpisie tutaj.

Abecadło przedsiębiorcy

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.