Wyzwanie 30 dni #next10 29/30 – Restauracje do odwiedzenia w Krakowie


Sushi, włoska kuchnia, czy może indyjska? Jakie są świetne restauracje do odwiedzenia w Krakowie? Mam swoją subiektywną listę!

Cześć! Skoro tu trafiłeś, to musiałeś zauważyć wpis pod vlogiem Mirka Burnejko, w moim RSSie albo w podsumowaniu na jvm-bloggers (świetnym agregatorze aktualnie prowadzonych javowych blogów). Mirek w którymś z ostatnich vlogów rzucił w eter pomysł trenowania swojej wytrwałości za pomocą regularnych 30 kolejnych dni robienia czegoś twórczego. Znalazłem go w pewną środę w południe, bo zaskoczyły mnie komentarze pod którymś z  jego blogów. I po nitce do kłębka dowiedziałem się o co chodzi.

Postanowiłem zatem uzupełnić swój backlog życiowy. Nie raz miałem problem do jakiej knajpy wyjść na niedzielny obiad, co obejrzeć w piątkowy wieczór albo jaki temat opisać  na blogu. Niby pomysłów mamy dużo, ale w pewnym momencie możemy poczuć na własnej efekt skórze klęski urodzaju. Fajnie jest spisać pewne rzeczy, choćby żeby podzielić się nimi ze znajomymi, zamiast zanudzać o tym kolejny raz podczas kawy 🙂

Zawsze mieliśmy z Jolą problem z wyborem restauracji. Zarówno do zamówienia czegoś do domu, jak i czegoś lepszego od czasu do czasu w wolny weekend. Jedna się przejadła (ileż można jeść żeberka i kurczaka w suszonych pomidorach w Trattorii Pergamin, choć są przepyszne!), inna jest za daleko, nie ma parkingu, tramwajem zejdzie masa czasu na dojazd,  a w sumie nie wiadomo gdzie iść. No to już wiadomo 🙂

Macie jakieś swoje ulubione knajpy na niedzielny obiad? Może jakieś,  o których mówili Wam znajomi z pracy i zbieracie się tam już długo? Dajcie znać poniżej, tylko dopiszcie proszę miasto. Postaram się odwiedzić!

NEXT#10 RESTAURACJE DO ODWIEDZENIA W KRAKOWIE

  1. Boscaiola / ul. Szewska 10
  2. Restauracja Miodova / Szeroka 3
  3. Pod Aniołem / Grodzka 10
  4. Restauracja Bombonierka / Beera Meiselsa 24
  5. Amarylis / ul. Józefa Dietla 60
  6. Kompania Kuflowa / ul. Św. Gertrudy 26-29 
  7. Ristorante Sant’Antioco / Mikolajska 30 
  8. India Masala / Maly Rynek 2 
  9. Youmiko Sushi / Józefa 2 
  10. Cafe Camelot / ul. Sw. Tomasza 17

Obrazek znalazłem na stronie organizacji http://next10.org/ , mam nadzieję że nie będą mieć nic przeciwko użyczenia ich pięknego logo.

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.