najlepsze konta firmowe

Wskazówki o czym należy pamiętać zarabiając na kontach firmowych!


Zarabianie na kontach firmowych jest łatwe, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zobaczcie sami o jakie kwestie chodzi!

Spis treści

 1) Nagroda to przychód!

Każda nagroda na koncie firmowym stanowi przychód firmy i musimy go zaksięgować. Sprowadza się to do dowodu wewnętrznego przychodowego i załączenia potwierdzenia przelewu przychodzącego z nagrodą na nasze konto firmowe. Nagrodą może być zarówno moneyback, nagroda od pośrednika (Bankier czy Agora), jak i sama comiesięczna nagroda od banku.

2) Brak nagrody w danym miesiącu

Każdy popełnia błędy – nawet banki. Zdarza się czasem, że ich automat źle zadziała i nie naliczy nam się dana nagroda. Albo zadeklarują przelew na połowę miesiąca, a wyślą go końcem. Bywa różnie, ale zawsze trzeba się pilnować i zerknąć raz w miesiącu czy nasza nagroda przyszła. Jeśli nie, śmiało zgłaszajcie reklamacje. W Aliorze często robią ręczny zwrot od razu przy złożeniu reklamacji, mBank zwykle po 10-14 dniach.
Ale nic nie ginie, w razie braku nagrody na koncie nie bójcie się zgłosić reklamacji! Przykładowo mBank ostatnio nie przelał mi dwukrotnie bonusu. Składałem dwie reklamacje i za drugim razem poczuli się na tyle głupio, że w ramach przeprosin podwoili mój bonus z racji ich błędu;) Nic nie ginie!

3) Aktualizacja CEIDG z nowym rachunkiem firmowym

Każdy rachunek firmowy musi być zgłoszony przez CEIDG (rozpropaguje się stamtąd do wszystkich urzędów). Aby to zrobić, należy zalogować się do CEIDG z użyciem profilu zaufanego, wybrać edycję danych firmowych i skasować/dodać rachunek firmowy. Bardzo proste i krótkie zadanie

4) Konto nie musi być na zawsze

Nie bójcie się zmiany konta. W niektórych bankach po jakimś czasie konto firmowe wymaga miesięcznej opłaty, której nie można znieść (np 20-25 zł w mBanku jakiś czas temu). Warto wtedy zastanowić się nad zamknięciem takiego konta, zrobieniem aktualizacji w CEIDG i przeniesieniem się gdzieś indziej. Jeszcze rok temu bałem się zakładać konto firmowe w mBanku, bo nie dało się znieść opłaty po roku czy dwóch i nie wiedziałem jak powiadamiać urzędy o zmianie konta. Dziś mnie to bawi. To na prawdę proste, nie ma się czego bać 🙂

5) Ile można mieć kont firmowych?

Nie ma limitu, można posiadać kilka kont firmowych jeśli się to opłaca. Można też nie mieć żadnego i podać konto osobiste, z którego będziemy opłacać ZUS i podatki. Jedynie trzeba dodać każde z nich przez CEIDG do systemu.

6) Czym jest przelew złotówkowy?

W niektórych bankach można potwierdzić chęć założenia rachunku poprzez wysłanie przelewu o jakiejś kwocie z innego swojego konta bankowego. To drugie – inne konto musi być założone fizycznie w placówce banku, dane klienta dla tego konta muszą się zgadzać (imię i nazwisko, czasem chyba też adresy) z danymi na zakładanym koncie. Czasem wykorzystywany jest w tym celu przelew przez bramkę płatniczą. Jest to szybka i bezbolesna metoda:)

7) Czy można zamknąć konto bez opłat?

Niedawno serwis bankier.pl opublikował artykuł, w którym wymienił banki pobierające opłaty za zamknięcie konta – ale w pewnych warunkach. Zgodnie z artykułem BPS pobiera opłatę jeśli zamykamy w ciągu pierwszych 30 dni, w PKO BP musimy mieć konto minimum 3 miesiące przed zamknięciem, Raiffeisen Polbank wymaga minimum 6 miesięcy prowadzenia konta, a Getin Bank nawet roku. Pozostałe banki raczej nie robią takich niespodzianek, ale dobrze jest wiedzieć, że  coś takiego ma miejsce jeśli planujecie zamknąć konto w ciągu pierwszego kwartału.

 

Jeśli powyższe kwestie Was zainteresowały, to zerknijcie do mojego subiektywnego rankingu kont firmowych. Prześwietlam tam wybrane oferty, to ile można na nich zarobić i jakie warunki musimy spełnić. Gorąco zapraszam, stopniowo będę tam dodawał kolejne banki warte uwagi 🙂 POKAŻ MI PRZEŚWIETLONE BANKI!

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.