Prześwietlamy konto FIRMA TO JA od Idea Banku – odbierz 600zł zwrotu rocznie


W dzisiejszym wpisie prześwietlamy warunki konta Firma to Ja w Idea Banku. Można na nim zarobić rocznie nawet 600zł plus korzystać z ich ciekawych rozwiązań za darmo. Zapraszam!

Spis treści

Wstęp – dlaczego to robię

Kilka lat temu zainteresowała mnie promocja w banku BPH, gdzie każdego miesiąca dostawało się zwrot kilku procent za zakupy. Założyłem więc tam swoje drugie konto tylko po to, aby płacić z niego za zakupy i otrzymywać co miesiąc nagrodę od banku. Nie ukrywam, że bardo mi się to spodobało 🙂 Potem były inne konta, inne nagrody. Przyzwyczaiłem się, że to bank powinien nam płacić za obsługę konta – nie na odwrót!

Gdy szukałem konta dla swojej jednoosobowej firmy, szukałem które będzie darmowe, aby nie płacić 20zł miesięcznie. Okazało się, że to bank może płacić mi, a nie odwrotnie! Dlatego też zebrałem tutaj oferty różnych banków, które uważam za interesujące. Osobiście moim głównym kontem jest obecnie mBank, który zwraca mi co miesiąc 50zł za wykonanie obowiązkowego przelewu do ZUSu (promocja z końcówki zeszłego roku)!

Często podrzucam znajomym takie oferty, aby i oni mogli zarobić na swoim koncie. Dlatego też postanowiłem zebrać parametry kont w jednym miejscy, aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie.

Polecam konto

Niektóre banki stosują system nagradzania za polecenie komuś konta. Dlatego też przy niektórych z nich zostawię swój numer/kod polecający. Jeśli go użyjecie, bank dorzuci się do mojej skarbonki na oczyszczacz powietrza na krakowski smog 😉 Nie jest to obowiązkowe, nie dowiem się też personalnie kto założył konto – wszystko jest poufne. Ale za każde użycie kodu będę bardzo wdzięczny.

Są również banki, które nagradzają obie strony za założenie konta z polecenia. Jeśli trafi się taka oferta, na pewno o tym przeczytacie.

Co analizuję w ofercie banku?

Każde konto poddaję analizie pod kątem pewnych kluczowych informacji. Dzięki temu wiesz doskonale na co należy uważać, ile konto może Cię kosztować bądź ile możesz na nim zyskać.

1. Ile można zarobić
2. Do kiedy obowiązuje oferta
3. Kto może wziąć w niej udział?
4. Czy wniosek można złożyć przez internet (przelew złotówkowy/kurier)?
5. Warunki do spełnienia, aby KONTO było darmowe
6. Warunki do spełnienia, aby KARTA była darmowa
7. Opłaty za najczęściej używane funkcje
* przelew do innego banku
* przelew Natychmiastowy (Express ELIXIR)
* szybki przelew (Blue Media)
* zlecenie stałe (stworzenie/modyfikacja/wykonanie)
* wypłata z bankomatów
* opłata za komunikaty autoryzacyjne SMS
8. Kiedy otrzymamy pieniądze z nagrody?
9. Wskazówki

Wskazówki o czym należy pamiętać zarabiając na kontach firmowych!

Zarabianie na kontach firmowych jest łatwe, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zobaczcie sami o jakie kwestie chodzi! Zapraszam do artykułu 🙂

Firma to JA – Idea Bank

Idea Bank cyklicznie zachęca do korzystania ze swojego konta. W zamian za opłacanie ZUSu bądź podatków zwraca miesięcznie 50zł, co jest bardzo przyjemnym dodatkiem do pensji 🙂

Oprócz premii do 600zł rocznie Idea Bank dodaje też coś od siebie!
1) Najciekawszym dodatkiem jest wg mnie możliwość nielimitowanego dostępu do ich biur coworkowych pod nazwą Idea Hub, gdzie w obcym mieście możecie spokojnie popracować, napić się kawy i spędzić miło czas. Testowałem to rozwiązanie i będzie z tego osobny wpis, ale już teraz mogę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony! Już dla samej usługi Idea Hub warto mieć tu konto 🙂

2) Mobilny wpłatomat – jeśli chcecie wpłacić utarg ze sklepu bądź 1000 zł dla uzyskania bonusa, to samochód z wpłatomatem przyjedzie pod okno Waszego domu czy firmy! Nie ma raczej limitu ilości zamówień wpłatomatu na miesiąc, bardziej mamy tu kwestię dostępności w kilku większych miastach w Polsce.

3) Platformę Idea Cloud z możliwością obsługi księgowej i wystawiania faktur – ale tu jestem wierny i zadowolony ze świetnie zaprojektowanego inFaktu.

Poniżej analiza kosztów obsługi tego konta.

1. Ile można zarobić – Nawet do 600zł w ciągu roku.

W zamian za opłacanie ZUSu bądź podatków zwraca miesięcznie do 50zł, co jest bardzo przyjemnym dodatkiem do pensji. Mogę polecić Wam następująca metodę:

  • płacicie z konta ZUS albo US -> +30zł na koncie
  • raz w miesiącu zamawiacie mobilny wpłatomat i wpłacacie w nim 1000zł np na poczet podatków -> +20zł na koncie

2. Do kiedy obowiązuje oferta: CAŁY CZAS AKTYWNA!

Promocja trwa od 31.07.2016 r. do odwołania. Nie prędko się skończy 😉

3. Kto może wziąć w niej udział?

W Promocji może wziąć udział osoba fizyczna, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nigdy wcześniej nie brała udziału w promocji „Premiowanie za bankowanie” w Idea Banku. Tylko raz można wziąć udział w promocji ze zwrotami za płatności podatków.

4. Czy wniosek można złożyć przez internet (przelew złotówkowy/kurier)?

Wniosek można złożyć online tzw. przelewem złotówkowym, podpisać wniosek przy kurierze bądź otworzyć w placówce.

5. Warunki do spełnienia, aby KONTO było darmowe

Konto jest darmowe!

6. Warunki do spełnienia, aby KARTA była darmowa

– płatność kartą na kwotę 400zł miesięcznie
ALBO
– wpłata we wpłatomacie minimum 1000zł miesięcznie
W przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 4,99zł.

7. Opłaty za najczęściej używane funkcje

* przelew do innego banku: 0 zł
* przelew Natychmiastowy (Express ELIXIR): 
0 zł – pierwsze 2 w miesiącu; 3.50 zł – kolejne 
* szybki przelew (Blue Media): nie obsługuje
* zlecenie stałe (stworzenie/modyfikacja/wykonanie): 0 zł / 0 zł / 0 zł
* wypłata z bankomatów: 0zł
* opłata za komunikaty autoryzacyjne SMS: 0,30 zł za każde powiadomienie, ale można wykupić pakiety smsów (np 50 sztuk za 6zł/msc)

8. Kiedy otrzymamy pieniądze z nagrody?

Nagroda wpływa na konto do 10. dnia następnego miesiąca po miesiącu, za który spodziewamy się bonusu. Czyli przykładowo 10. marca za luty.

9. Wskazówki

a) Jak uruchomić promocję „Premiowanie za bankowanie”?
Promocja nie zawsze jest uruchamiana automatycznie i trzeba sobie tego dopilnować.
– Jeżeli zakładacie konto w banku lub bezpośrednio ze strony bankowej, musicie zadzwonić na infolinię i poprosić o uruchomienie promocji.
– Jeżeli założycie konto przez internet bezpośrednio z leada promocyjnego np tego linka, to powinna być automatycznie włączona. UBlock czy inny AdBlock może wyświetlić komunikat o przekierowaniu, jeśli przepuścicie ruch to przekieruje Was na stronę zakładania konta.

Po założeniu konta powinna do Was zadzwonić Wasza opiekunka biznesowa, przywitać się i potwierdzić że Wy to Wy. Możecie wtedy od razu poprosić o aktywację dostępu do tej promocji.

Gdy już założysz Konto FIRMA TO JA, aby otrzymać premię, zaloguj się do systemu transakcyjnego Idea Cloud. Wystarczy aktywować Promocję „Premiowanie za bankowanie” dostępną w szczegółach konta (klikacie w numer rachunku w środkowej sekcji strony) w sekcji Promocje -> Zobacz -> Aktywuj.

b) Zakładając konto przez internet automatycznie będzie próba założenia konta osobistego, zupełnie bezpłatnego, z dobrymi procentami na lokatach. Jeśli jednak go nie chcecie, to wystarczy nie potwierdzać przelewem groszowym konta osobistego i poprosić opiekuna biznesowego (sam zadzwoni!) aby usunął ten wniosek.

c) Dopiero po aktywacji promocji będą liczone bonusy za przelewy do ZUSu/US i wpłaty na konto. Nie róbcie tego dopóki promocja nie zostanie aktywowana na Waszym koncie!

d) Wybierzcie się kiedyś do Idea Hubu – świetne miejsce do pracy! Więcej szczegółów wkrótce w osobnym wpisie.

Tabela Opłat i Prowizji TOiP
Regulamin promocji „Premiowanie za bankowanie” w Idea Banku
Regulamin prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku
Tabela przelewów
Lista darmowych wpłatomatów i bankomatów [NEW – aktualizacja 14.05.2018]

ZOBACZ WIĘCEJ O KONCIE FIRMOWYM W IDEA BANKU ALBO ZAŁÓŻ KONTO!

(Powyżej mamy link afiliacyjny. Jeśli prześwietlenie konta pomogło Ci w wyborze, to załóż proszę konto z mojego linka. Dzięki temu otrzymam prowizję od banku, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów:) ).

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.