Wyzwanie 30 dni #next10 1/30


Po co tracić czas na wybór kolejnych zadań, skoro można je wcześniej zdefiniować. Pierwszy dzień budowania tajnego publicznego backloga 🙂

Cześć! Skoro tu trafiłeś, to musiałeś zauważyć wpis pod vlogiem Mirka Burnejko albo w podsumowaniu na jvm-bloggers (świetnym agregatorze aktualnie prowadzonych javowych blogów). Mirek w którymś z ostatnich vlogów rzucił w eter pomysł trenowania swojej wytrwałości za pomocą regularnych 30 kolejnych dni robienia czegoś twórczego. Znalazłem go w środę w południe, bo zaskoczyły mnie komentarze pod którymś z  jego blogów. I po nitce do kłębka dowiedziałem się o co chodzi.

Postanowiłem zatem uzupełnić swój backlog życiowy. Nie raz miałem  problem do jakiej knajpy wyjść na niedzielny obiad, co obejrzeć w piątkowy wieczór albo jaki temat opisać  na blogu. Niby pomysłów mamy dużo, ale w pewnym momencie możemy poczuć na własnej efekt skórze klęski urodzaju.

Mam już doświadczenie w porażkach sprzed dwóch lat – po DSP2016, gdzie wytrwałem tylko dwa wpisy 😀 W DSP2017 dzięki temu doszedłem w zasadzie do samego końca konkursu. Czy tym razem pobiję swój kolejny rekord? W każdym razie potencjalnie za dwa dni będę już lepszy niż w DSP2016, więc już nie najgorzej.

Dlatego też w kolejnych dniach będę sobie przygotowywał listę NEXT10, czyli 10 kolejnych sugestii na dany temat. Wpisy będą zawierać tylko listę. Nie będą pojawiały się bezpośrednio na głównej stronie bloga, co najwyżej gdzieś w menu strony dodam odwołanie do zbioru next10. I to tyle. Jeśli będziesz widział na jvm-bloggers serię moich wpisów oznaczonych przez #next10 i uważasz je za infantylne czy nie przydatne dla Ciebie, po prostu nie wchodź w nie. Postaram się publikować równocześnie również inne treści.

Tak w ogóle, to jeśli czytasz ten wpis bądź będziesz czytać któryś z kolejnych, to jesteś w elitarnym gronie moich czytelników – wow! Jeśli tak, to napisz chociaż „Cześć!” w komentarzu. Why not? Może ktoś inny zobaczy Twój komentarz, wejdzie na Twoją stronę podpiętą pod nazwę usera i zostanie u Ciebie na dłużej?

#NEXT10 tematów do poruszenia:

  1. Książki do przeczytania.
  2. Filmy do obejrzenia.
  3. Knajpy w Krakowie do odwiedzenia.
  4. Pomysły na produktywny poranek.
  5. Jadłospis posiłków do przygotowania.
  6. Technologii do ogarnięcia.
  7. Pomysły na usprawnienia na blogu.
  8. Tematy na prelekcję.
  9. Wpisy na blog.
  10. Miasta do zwiedzenia z lotami z Krakowa bądź niedalekiej okolicy.

 

Obrazek znalazłem na stronie organizacji http://next10.org/ , mam nadzieję że nie będą mieć nic przeciwko użyczenia ich pięknego logo.

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.