MVP bazy danych i podsumowanie okresu


Z jednej strony mega skok, kilka ciekawych artykułów biznesowych, rosnące statystyki bloga i niesamowite zadowolenie. Z drugiej strony trochę mniej czasu na projekt poboczny, chociaż fajnie mi się w nim pracuje.

Czyli krótkie podsumowanie ostatnich tygodni, taki mały rachunek sumienia.

 

Spis treści

Zobaczcie również inne wpisy biznesowe!

Czy RSS nadal żyje? Zbiór kanałów RSS o programowaniu i nie tylko
Jak rozpocząć i kontynuować naukę JAVY – 10 świetnych źródeł materiałów do rozwoju zawodowego
Opłata środowiskowa dla programisty i lekarza – jeszcze czas do końca marca

Jak wybrać księgową – 15 rzeczy o które musisz zapytać księgową zanim ją zatrudnisz
Jak wybrać biuro wirtualne w 10 punktach czyli najlepsze cechy wirtualnego biura
Promocja na MyDevil – hosting JAVA, Django, Ruby i Node.JS za pół ceny!
Konkurs wakacyjny i dwa audiobooki do wygrania
Własna firma – co warto wiedzieć? 11 wskazówek
Kiedy nie warto kupować na firmę?

 

Co się udało

In plus mogę zaliczyć serię wpisów dotyczących własnej firmy. Kilkoro znajomych było akurat na etapie zakładania i przypuszczam, że mogło im to trochę pomóc 🙂 Ponadto mam wiele pomysłów na kolejne wpisy w tej kategorii i mam nadzieję, że kolejni nowi znajomi skorzystają z tej wiedzy. Szczególnie, że jeśli zaczynasz, to nie wiesz o wieeelu takich przypadkach – sam przez to przechodziłem.

Na plus zaliczam również konkurs, dzięki któremu dwie osoby wygrały audiobooki. Idealnie na długi majowy weekend, Isaacson byłby zadowolony 😉

Całkiem nieźle rozwija mi się eventSearch. Są jakieś postępy – nie tylko zresztą w tym projekcie, bo pracuję też nad innymi w tym stacku technologicznym. Done is better than perfect, ale z drugiej strony chciałbym dużo więcej czasu przeznaczyć na kodowanie eventSearcha. Może się to wkrótce zmieni.

Przełamuje lęki. Zaczynam udzielać się w komentarzach na innych blogach, czasem robię lekki marketing szeptany (ale raczej poza blogami programistycznymi), co daje pewne wyniki. Założyłem fanpage na facebooku do którego zapraszam. W sumie to nawet dostałem ofertę pracy ze startupu we Francji. Jeśli to tak dalej będzie wyglądać, to znaczy że warto było to robić!

Dużą motywacją są statystyki odwiedzin i posty innych osób z konkursu. Statystyki pokazują, że do wpisów biznesowych czasem zerka nawet 200-300 osób. Dla mnie to niewyobrażalna liczba, ale jeśli chociaż kilka z nich będzie zadowolonych, to już chyba dobrze:) Z drugiej strony w przypadku braku motywacji na pisanie posta zaglądam sobie na stronę postów uczestników i widzę nowe aktywności. Nie wypada czegoś nie napisać, gdy tak wiele osób dobrze się bawi 🙂 Jeszcze miesiąc, dwa, potem może jakaś przerwa. A może nie i wręcz przeciwnie, rozważę wyznaczenie pewnych celów biznesowych na trzech poziomach i ich rozwój #pdk ? Zobaczymy.

Co się nie udało

Nie zawsze udało się publikować regularnie w wyznaczone dni. Ale staram się zachować ciągłość, co również jest ważne. Ostatnio siedziałem tak po nocach przed obroną pracy dyplomowej 😀

Projekt rozwija się powoli. Bardzo powoli, aż zabawne, że tak fajnym narzędziem do szybkiego prototypowania piszę to tak wolno. Ale z drugiej strony nie mam jakiegoś definition of done, bawię się nim bardziej spontanicznie. Trzeba będzie podejść do tej zabawy poważniej.

 

Ej, to wpis techniczny!

No tak, faktycznie, chociaż po polsku 🙂 Postanowiłem wyznaczyć sobie za zadanie zrobienia klona crossweb’a i meetup’a razem wziętych. Na początek MVP, żeby była baza do doświadczeń. Potem będziemy dodawać kolejne funkcjonalności, zrobimy deployment na serwer i użyjemy kolejnych narzędzi. Szkic poniżej.

Marzy mi się, żeby zrobić wersję MVP i zrobić jej stress test wśród uczestników DSP2017. Muszę się zatem spieszyć 🙂

Dobrego weekendu!

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Cześć!

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tu proces budowania mojej aplikacji EventSearch za pomocą jhipstera. Podzielę się z Tobą niuansami dot. zakładania i prowadzenia firmy. Mam również nadzieję, że pomogę Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zapraszam!

Najpopularniejsze posty

Dzięki, że wpadłeś!

Paweł Dobrzański

Paweł Dobrzański

Start-up's fan, technological conferences member, social media enthusiast and low-cost trips traveler.